Proje ve EtüdOtoyol, devlet yolu ve şehiriçi yollarda ulaşım

Otoyol, devlet yolu ve şehiriçi yollarda ulaşım ve trafik planlaması

Otoyol, devlet yolu ve şehiriçi yollarda ulaşım ve trafik planlaması çalışmalarımız aşağıdaki dallarda yapılmaktadır:

a-Mevcut durum tespit ve analizleri
b-Trafik düzenleme ve sirkülasyon projeleri
c-Trafik yatay ve düşey işaretleme projeleri
d-Yol Yapım, Bakım ve Onarım İşaretleme Projeleri
e-Kavşak ve yol uygulama projeleri

Mevcut Durum Tespit ve Analizleri

Firmamız otoyol, devletyolu ve şehiriçi yollarda, eksik işaretlemelerin tamamlanması, yol üzerinde zamanla oluşan yeni kavşakların işaretlenmesi, kara noktaların düzeltilmesi ve emniyeti arttırıcı uygulamaların belirlenmesi amacıyla yol üzerindeki mevcut durumun tespiti ve analiz edilebilmesi için “Mevcut Durum Tespit Projeleri” hazırlamaktadır.

Trafik Düzenleme ve Sirkülasyon

Firmamız, otoyol, devlet yolu ve şehir içi güzergahlarda, yapılan yol çalışmaları esnasında oluşan yeni durumu trafik akışını minimum ölçüde etkileyecek şekilde yönlendirip, sirkülasyonun sağlanması için mevcut durum tespiti yaparak, karayolları standartlarına uygun projeler hazırlamaktadır.

Yol Yapım, Bakım ve Onarım İşaretleme Projeleri

Firmamız otoyol, devletyolu ve şehiriçi yollarda, yol çalışmaları esasında karayolları standartlarına uygun biçimde yolu kullanan sürücülerin bilgilenmesi, trafiğin güvenli biçimde akması için “Yol Yapım, Bakım ve Onarım işaretleme projeleri” hazırlamaktadır.

Yol ve Kavşak Uygulama Projeleri

Kavşaklar yol güzergahına giriş ve çıkışları sağladığı için trafiğin kesişme noktası olup, diğer yollara göre farklı şekilde işaretlenmektedir. Firmamız, otoyol, devletyolu ve şehiriçi yollarda standartlara uygun olarak kavşak işaretleme projeleri hazırlamaktadır.