Proje ve Etüd

Proje ve Etüd

Özgürler Trafik İşaretleri San.Tic.Ltd.Şti. olarak, firmamız proje ve etüd alanında aşağıdaki beş ana dalda hizmet vermektedir.

1. Otoyol,devlet yolu ve şehiriçi yollarda ulaşım ve trafik planlaması
   a-Mevcut durum tespit ve analizleri
   b-Trafik düzenleme ve sirkülasyon
   c-Trafik yatay ve düşey işaretleme projeleri
   d-Yol Yapım, Bakım ve Onarım İşaretleme Projeleri
   e-Kavşak ve yol uygulama projeleri
2. İş merkezleri ve AVM trafik etüd projeleri
3. Açık ve kapalı otopark iç sirkülasyon projesi
4. Havaalanları İşaretleme Projeler
5. Spor Komplekslerinin İşaretleme Projesi

Ulaşım projelerinde hedef; ulusal ve uluslararası şartnamelere uygun, en ekonomik ve en işlevsel çözümlerin bulunmasıdır. Bu amaçla, proje aşamasında, mümkün olan tüm alternatif yatay ve düşey işaretleme çözümleri çalışılır. En uygun çözümün bulunmasında gösterilen hassasiyet, hazırlanan projelerdeki uygulamaya yönelik detaylar ve ulusal-uluslararası projelerden edinilmiş teknik deneyim ile firmamız, sektöründe öncü kuruluş  olmaya devam etmektedir.
 

Otoyol, devlet yolu ve şehiriçi yollarda ulaşım ve trafik planlaması

Otoyol, devlet yolu ve şehiriçi yollarda ulaşım ve trafik planlaması çalışmalarımız aşağıdaki dallarda yapılmaktadır: a-Mevcut durum tespit ve analizleri b-Trafik düzenleme ve sirkülasyon projeleri c-Trafik yatay ve düşey işaretleme projeleri d-Yol Yapım, Bakım ve Onarım İşaretleme Projeleri e-Kavşak ve yol uygulama projeleri

İş Merkezleri ve AVM Trafik Etüd Projeleri

Firmamız, uluslar arası standartlara uygun, alışveriş merkezi, fabrika, liman ve gümrük sahalarına her türlü açık ve kapalı otoparklarda, yatay (yol, otopark çizgileri, yönlendirme okları vb.çizgi uygulamaları) ve düşey (kolon numaralandırma, acil çıkış yönlendirme, otopark içi trafik levhaları ve yönlendirme levhaları işaretlemesi) olarak trafik etüdleri yaparak projeler hazırlamaktadır.

Spor Komplekslerinin İşaretleme Projeleri

Firmamız, spor komplekslerine ait otoparklarda, yerin özelliğini koruyan, amacına uygun trafik işaretleme ve yönlendirme projeleri hazırlamaktadır.

Havaalanları İşaretleme Projeleri

Askeri ve sivil havaalanlarında, alana ait taşıt trafiğinin olduğu yollarda, otopark ve terminal binalarının yönlendirilmesi ve hava trafiğinin olduğu sahalarda pist, apron…. Standartlara uygun bir şekilde işaretleme projeleri hazırlanmaktadır.

Açık ve Kapalı Otopark İç Sirkülasyon Projeleri

Firmamız, uluslar arası standartlara uygun olarak, her türlü açık ve kapalı otoparklarda, yatay (yol, otopark çizgileri, yönlendirme okları vb.çizgi uygulamaları) düşey (kolon numaralandırma, acil çıkış yönlendirme, otopark içi trafik levhaları ve yönlendirme levhaları işaretlemesi) trafik işaretlemesi etüdlerini yapıp projelerini hazırlamaktadır.