ÜrünlerDüşey İşaretlemeCadde ve Sokak Levhaları ve Kapı Numaraları

Cadde ve Sokak Levhaları ve Kapı Numaraları

KULLANIM AMACI : Nüfus Hizmetleri Yasası Ulusal Adres Veri Tabanı Projesi kapsamında yapılması zorunlu tutulmuştur. Sokağa çıkmadan sayım yapılabilmesi, vatandaşların resmi işlemlerini daha rahat ve sorunsuz yapabilmesi için Adres Bilgi Sistemi hayata geçiriliyor. Tüm il ve ilçelerde uygulanacak olan sistem, resmi kurumların ortak kullanımına açılacak ve elektrikten suya, istatistiklerden, vergi bilgilerine, emniyetten sosyal güvenliğe kadar her kademede doğru bilgilere en kısa sürede ulaşımı sağlayacaktır. Amacı, adres karmaşasına son vermek, mükerrer sokak isimleri ve bina numaralarına standart getirmektir.

KULLANIM YERLERİ : Tüm sokak ve caddelerin giriş ve çıkışlarına sokak isimlerini belirten levhalar, binaların ön yüzlerine binadaki her kapı için numara konulur.

ÜRETİM ÖLÇÜLERİ : Cadde sokak levhaları galvanizli sac, eloksallı alüminyum veya emayeden imal edilir. Levhaların zemin ve yazıları idarenin isteğine göre reflektifli malzeme veya çeşitli boyalar kullanılarak yapılabilir.

STANDARDI : 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Yasasının öngördüğü Ulusal adres Veri Tabanı kapsamında ilgili yönetmelik hükümlerine göre üretilmektedir.

Galeri

Önceki Sayfa